CEMOS dla ciągników.

Dobrego operatora czyni jeszcze lepszym.

CEMOS to unikalny na rynku, samodzielnie uczący się system pomagania operatorowi, który niezawodnie wspiera operatorów.

CEMOS

CEMOS dla ciągników.

Dobrego operatora czyni jeszcze lepszym.

CEMOS to unikalny na rynku, samodzielnie uczący się system pomagania operatorowi, który niezawodnie wspiera operatorów.

CEMOS dla ciągników.

CEMOS

CEMOS uczy i szkoli.

Aby praca przebiegała w szybki i wydajny sposób, CEMOS dostosowuje się do operatora i oferuje mu rozwiązania ułatwiające ustawienie ciągnika i maszyny. Zaliczają się do nich wskazówki dotyczące docisku silnika, prędkości jazdy, balastowania i ciśnienia w oponach, asystent ustawień pługa oraz okna dialogowe optymalizacji urządzeń dla maszyn uprawowych. Dzięki temu można pracować zawsze z optymalną trakcją i ochroną podłoża.

Faza 1.

Przygotowanie na podwórzu.

Na podstawie wybranego narzędzia dołączanego i planowanej pracy w polu CEMOS już na podwórzu sugeruje operatorowi konieczne balastowanie i optymalne ciśnienie w oponach. Uczący się dynamicznie system gromadzi dalsze wartości pomiarowe podczas prac i dostosowuje sugestie na potrzeby kolejnego zastosowania.

Faza 2.

Ustawienia podstawowe na polu.

Zintegrowana baza wiedzy CEMOS krok po kroku objaśnia ustawienia podstawowe maszyn dzięki ilustrowanym wskazówkom. Obecnie dostępny jest system ustawienia pługa różnych marek, który w przyszłości zostanie uzupełniony o kolejne narzędzia towarzyszące. Zapewniają one cenną pomoc w przypadku nowych urządzeń w gospodarstwie, w obsłudze których operatorzy nie mają jeszcze wystarczającego doświadczenia.

Faza 3.

Optymalizacja podczas pracy.

Na polu operator otwiera okno dialogowe optymalizacji. CEMOS sprawdza wszystkie ustawienia podstawowe i w zależności od strategii „Wydajność” lub „Efektywność”, podpowiada zmiany ustawień, które można zaakceptować lub odrzucić. Po każdej zmianie ustawień CEMOS sygnalizuje w trakcie pracy z maszyną, czy i w jakim stopniu poprawiły się wydajność i zużycie paliwa.

CEMOS dla ciągników - Ekspert CLAAS na pokładzie

Człowiek przeciwko maszynie. CEMOS dla ciągników w próbie sił.