Z CLAAS rolnictwo cyfrowe jest proste

Rolnictwo cyfrowe CLAAS

Praca na polu jest istotą Twojej działalności. Jednak rolnictwo to również prace wymagające siedzenia przy biurku, związane z planowaniem czy dokumentacją. Dzięki oprogramowaniu i sprzętowi bazującym na technologiach rolnictwa cyfrowego CLAAS połączysz swoje maszyny i gospodarstwo w sieć, zautomatyzujesz dokumentację i doskonale przygotujesz się do rolnictwa precyzyjnego. Technologia umożliwia lokalizowanie maszyn, kontrolę zużycia środków eksploatacyjnych, rejestrowanie danych plonowania, prowadzenie dokumentacji oraz identyfikację potencjałów optymalizacji. W ten sposób możesz zaoszczędzić wiele czasu i cennych zasobów, a tym samym i pieniędzy.

Osiągaj więcej dzięki rolnictwu cyfrowemu

Przez długi czas siłą napędową rolnictwa był postęp technologiczny w zakresie maszyn rolniczych. Jednak dzisiaj nie chodzi już tylko o maksymalną wydajność zbioru, lecz o wymierną efektywność, precyzyjne wykorzystywanie materiałów eksploatacyjnych oraz o reagowanie na nowe wyzwania. Dotyczy to również większego zapotrzebowania na produkty rolnicze, niedoborów wykwalifikowanej siły roboczej, wzrostu kosztów oraz zmieniających się warunków klimatycznych. Na to wszystko jest jedno rozwiązanie: rolnictwo cyfrowe.

Rolnictwo cyfrowe oznacza wykorzystanie nowoczesnej technologii informacyjnej w rolnictwie, a zatem digitalizację własnego gospodarstwa oraz automatyzację jego określonych obszarów. Dzięki aplikacjom bazującym na technologii rolnictwa cyfrowego oraz za pomocą czujników, technologii satelitarnej oraz zintegrowanych systemów rolnik może obniżyć koszty, zwiększyć plony i zminimalizować czas spędzany w biurze. Rolnictwo cyfrowe ułatwia również prowadzenie gospodarstwa w bardziej zrównoważony sposób.

Aplikacje wykorzystujące czujniki i technologie satelitarne umożliwiają pracę na polu z maksymalną możliwą precyzją. Rozwiązania, takie jak GPS PILOT CEMIS 1200 od CLAAS, przygotowują maszyny rolnicze na tzw. rolnictwo precyzyjne, np. przy korzystaniu ze zdefiniowanych śladów przejazdu i utworzonych map aplikacyjnych. W ten sposób można wyeliminować nakładanie się przejazdów i omijaki.

Obniżaj koszty dzięki optymalizacji maszyn

Dobry punkt wyjścia dla rolnictwa cyfrowego stanowi automatyczna optymalizacja maszyn, na przykład z CEMOS od CLAAS. Ten inteligentny partner na pokładzie jako system wspomagania operatora i optymalizacji maszyn przykładowo w przypadku ciągników pomaga użytkownikowi obniżyć koszty paliwa o 16,8% i zwiększyć wydajność o 16,3%. Sugestie ustawień ciągnika, kombajnu lub samojezdnej sieczkarni polowej można w razie potrzeby zmodyfikować pod kątem maksymalnej efektywności lub najwyższej przepustowości.

Newsletter CLAAS Digital Digest

Bądź na bieżąco ze wszystkimi rozwiązaniami z zakresu cyfryzacji rolnictwa dzięki nowemu newsletterowi CLAAS Digital Digest!

Zapisz się teraz

Cyfrowe rozwiązania zwiększają Twoją wydajność

Połącz biuro i pole w sieć dzięki rolnictwu cyfrowemu

Rolnictwo cyfrowe obejmuje nie tylko cyfryzację maszyn, lecz również połączenie w sieć planowania, realizacji i dokumentacji. Aplikacje telemetryczne zapewniają nieprzerwaną wymianę danych pomiędzy biurem a maszynami, przykładowo z TELEMATICS od CLAAS. Oznacza to, że za pomocą tylko jednej aplikacji cyfrowej można połączyć w sieć wszystkie maszyny, również należące do floty mieszanej. Dokonując integracji z systemem do zarządzania gospodarstwem, można ponadto sprawić, że wszystkie procesy – od wprowadzania granic pól, poprzez monitorowanie wegetacji na polach, aż po nawożenie i zbiór – zbiegają się w jednym miejscu.

Tym sposobem dzięki aplikacjom rolnictwa cyfrowego można osiągnąć digitalizację bieżącej pracy. Ponadto systemy czujników, automatyzacja i połączenie w sieć to czynniki, które umożliwiają również długofalowe planowanie ekonomiczne. Dzięki ciągłemu, maszynowemu gromadzeniu danych rolnictwo cyfrowe umożliwia analizowanie położenia, wcześniejszych procesów siewu, nawożenia i zbioru, a także wszystkich innych prac – i tym samym podejmowanie lepszych decyzji w przyszłości.

Zobacz, co możesz osiągnąć

System prowadzenia GPS PILOT CEMIS 1200

Z GPS PILOT CEMIS 1200 możesz stosować rolnictwo precyzyjne przez cały rok w ukierunkowany na przyszłość, oszczędny i łatwy sposób. CEMIS zapewnia użytkownikowi kompleksowe wsparcie – podczas uprawy gleby, siewu, nawożenia, pielęgnacji oraz zbioru. Dzięki automatycznemu systemowi prowadzenia po śladzie Twoja maszyna pracuje jak na szynach.

Strona produktu

Optymalizacja maszyny z CEMOS

Z CEMOS masz na pokładzie partnera, który wydobywa z Twojej maszyny to, co najlepsze. System optymalizacji maszyny sugeruje dokładnie te ustawienia ciągnika, kombajnu lub sieczkarni polowej, które są właśnie potrzebne dla uzyskania czy to maksymalnej efektywności, czy najwyższej przepustowości. W ten sposób system zmniejsza złożoność i dostosowuje maszynę w optymalny sposób do każdych warunków pracy.

Strona produktu

CLAAS connect

Dzięki bezpłatnej aplikacji CLAAS connect masz wszystkie maszyny CLAAS zebrane w jednym miejscu – wraz ze wszystkimi danymi bazowymi oraz informacjami aktualizowanymi w czasie rzeczywistym, jak np. konfiguracje, poziom paliwa czy lokalizacja. Ponadto aplikacja umożliwia szybki dostęp do sklepu z częściami zamiennymi i materiałami eksploatacyjnymi oraz przegląd usług gwarancyjnych i serwisowych dostępnych dla floty pojazdów. CLAAS connect łączy ludzi, maszyny i systemy.

Strona produktu

Telemetria z Machine connect i TELEMATICS

W gospodarstwie rolnym zazębia się wiele procesów – przede wszystkim oznacza to konieczność niezakłóconej współpracy licznych maszyn. TELEMATICS ułatwia użytkownikowi otrzymanie pełnej kontroli nad flotą. System zapisuje i przetwarza dane generowane podczas pracy. Rezultat: dzięki ciągłej wymianie danych TELEMATICS łączy w sieć pole i biuro. Ponadto za pośrednictwem DataConnect można koordynować w chmurze wszystkie maszyny z floty mieszanej. CLAAS API zapewnia sprawną integrację z istniejącym systemem do zarządzania gospodarstwem.

Strona produktu

Program do zarządzania gospodarstwem 365FarmNet

Z 365FarmNet kierujesz całym gospodarstwem, używając tylko jednej aplikacji – zarówno w biurze, jak i poza nim. 365FarmNet zapewnia przejrzystość wszystkich procesów roboczych i kosztów, niezależnie od floty maszyn i wielkości gospodarstwa. Czy to prowadzenie gospodarstwa, uprawa roślin, rolnictwo precyzyjne czy zarządzanie flotą – dzięki aplikacjom 365FarmNet masz dane, procesy i koszty zawsze pod kontrolą.

Aplikacja CLAAS connect

Cały świat CLAAS w kieszeni

CLAAS connect to brama do spersonalizowanego świata CLAAS – ze wszystkimi istotnymi informacjami i usługami dotyczącymi maszyn CLAAS. W aplikacji CLAAS connect można teraz wygodniej i szybciej korzystać ze wszystkich zintegrowanych funkcji, usług i sklepów na mobilnym urządzeniu końcowym, a także na przykład w dowolnym czasie wysłać zapytanie do partnera handlowego CLAAS o wybraną konfigurację bądź też wygodnie zamawiać części zamienne prosto z pola – przez całą dobę. Pobierz teraz bezpłatną wersję aplikacji CLAAS connect na iOS lub urządzenia z Androidem w sklepie Apple App Store lub Google Play i połącz się w sieci ze swoją maszyną i swoim partnerem handlowym CLAAS.

Oszczędność kosztów dzięki rolnictwu cyfrowemu

Nowoczesne maszyny i urządzenia mają potencjał, aby uczynić gospodarstwa rolne oszczędnymi i ukierunkować je na przyszłość.

Odkryj rolnictwo cyfrowe