Najmocniejszy kombajn
CLAAS wszechczasów.
Nowy LEXION rewolucjonizuje rynek kombajnów. Kolejny raz. Tylko LEXION może zbierać plony lepiej niż LEXION. Jeszcze wydajniej, precyzyjniej, bardziej komfortowo i bardziej niezawodnie. Ponieważ jego przewaga wyrasta z długiej i pełnej sukcesów historii. Wyjątkowa koncepcja, którą tworzymy dla Ciebie z pokolenia na pokolenie.
Fakt #1Wydajny

"Nazywam go
1,5-litrowym kombajnem."

Jan Furmaniak, Szef CLAAS SF System Technology

Nowy LEXION jest liderem wydajności. Zaledwie 1,54 litra na tonę sprawia, że LEXION 6900 ustanawia nowy standard wydajności dla kombajnów wytrząsaczowych.

Przepustowość modeli klawiszowych większa o 25%. Przepustowość modeli hybrydowych większa o 10%. Przy zużyciu paliwa mniejszym o 10%.

Dzięki znacznie zwiększonej wydajności i mocy silnika do 790 KM/581 kW LEXION wchodzi na poziom nowej klasy wydajności. Dla Ciebie jako rolnika lub usługodawcy, oprócz wydajności, liczy się opłacalność. Właśnie dlatego LEXION rewolucjonizuje żniwa, łącząc maksymalną wydajność z najniższym zużyciem paliwa.

 • Wydajne silniki o mocy od 790 KM/581 kW w LEXION 8900 do 408 KM/300 kW w LEXION 7400.
 • Oszczędność paliwa do 10% dzięki DYNAMIC POWER. Inteligentne zarządzanie silnikiem automatycznie dostosowuje moc silnika do warunków pracy.
 • Zbiornik ziarna o pojemności do 18 000 l i maksymalnej wydajności opróżniania 180 l/sek.
 • Przyrządy robocze o szerokości do 13,8 m.
Dowiedz się więcej
Jan Furmaniak,
Szef CLAAS SF System Technology
Inteligentne zarządzanie silnikiem DYNAMIC POWER pozwala zaoszczędzić nawet 10% paliwa. Najwyższa wydajność tylko wtedy, gdy naprawdę jej potrzebujesz.

"Nowy LEXION?
Rekord świata."

Christian Lüthen, Wsparcie Sprzedaży, CLAAS Niemcy

LEXION 6000 i LEXION 5000 to najlepsze kombajny wytrząsaczowe CLAAS wszechczasów. LEXION 6900 imponująco udowodnił to podczas bicia rekordu kombajnów wytrząsaczowych w 2019 roku na Rugii.

Prawie 44 tony na
godzinę z 6 wytrząsaczami.

Dzięki nowemu kombajnowi z wytrząsaczami LEXION możesz zwiększyć przepustowość o 25% w porównaniu z poprzednim modelem. I to zachowując najlepszą jakość słomy. Podczas bicia rekordu na Rugii, LEXION 6900 w pełni udowodnił skuteczność całej koncepcji. Maszyna z innowacyjnym układem omłotowym APS SYNFLOW WALKER przeszła wszelkie oczekiwania:

 • 34,5 hektara pszenicy ozimej, zbiory ogółem: 349,8 t
 • Przepustowość 43,7 t/h - pomimo wilgotności resztkowej na początku pracy na poziomie 20%
 • Odsetek ziaren połamanych 1,1 do 4,1%
 • Zużycie oleju napędowego 1,55 l/t, 15,7 h/a
 • Wskaźnik strat 0,8% – 1%
Dowiedz się więcej
Christian Lüthen,
Wsparcie Sprzedaży, CLAAS Niemcy
Dzięki innowacyjnemu układowi omłotowemu APS SYNFLOW WALKER kombajn wytrząsaczowy osiąga wydajność o 25% większą w porównaniu z poprzednim modelem, a jednocześnie chroni ziarno i słomę.
Nowo opracowana technologia omłotu APS SYNFLOW HYBRID zwiększa wydajność aż o 10% - w porównaniu z poprzednim modelem.

"Ten największy dla
każdego usługodawcy."

Klaus Schäfer, Trener Sprzedaży CLAAS

Nowy LEXION łączy innowację z unikalnym doświadczeniem. Skorzystaj z 25-letniej historii rozwoju LEXION w połączeniu z rewolucyjną technologią.

Lepszy z doświadczenia.

Prawie żadna inna marka nie ukształtowała kombajnu tak jak CLAAS. I prawie żadnej serii nie rozwijano przez tyle lat, co CLAAS LEXION. Tu chodzi o wydajność, precyzję, komfort i niezawodność - ale przede wszystkim CLAAS dokładnie zna Twoją pracę z własnego doświadczenia. Właśnie dlatego nowy LEXION sprawia, że lepsze rzeczy są jeszcze lepsze. W każdym szczególe:

 • Większy bęben podający i średnica bębna młócącego zwiększona z 600 mm do 755 mm zapewniają efektywny zbiór.
 • CEMOS AUTOMATIC automatycznie dostosowuje proces omłotu, oddzielanie resztek ziarna i czyszczenie do warunków zbioru.
 • TELEMATICS usprawnia zarządzanie flotą, zapewnia wydajność, pomaga unikać przestojów, zwiększa siłę uderzenia i ułatwia dokumentację.
Dowiedz się więcej
Klaus Schäfer,
Trener Sprzedaży CLAAS

"LEXION kocha słomę
tak samo jak ja."

Henrik Lindfeld, Usługodawca Lindfeld

Nowy LEXION oznacza wyjątkową jakość słomy. Delikatny omłot przy wysokiej wydajności - CLAAS zoptymalizował w tym celu kombajn z wytrząsaczami i maszynę hybrydową.

Delikatne traktowanie słomy.
Czysta separacja resztek ziarna.

Nowe systemy omłotu chronią słomę dzięki szczególnie prostemu przepływowi materiału. Masa przebiega przez zespół omłotu prawie po linii prostej.

 • Małe kąty opasania i płaskie przejścia między bębnami dzięki dużej średnicy bębna młócącego i oddzielającego.
 • Łagodne przejście słomy pod bębnami.
 • Niska siła nacisku mechanicznego na słomę zapobiega zacięciom materiału w koszu separatora.
Dowiedz się więcej
Henrik Lindfeld,
Usługodawca Lindfeld
Zbiory przebiegają po linii prostej, bez zbędnych zmian prędkości i kierunku przepływu przez zespół młócący.

"Zwycięzca testu na
skalę światową."

Klaus Schäfer, Trener Sprzedaży CLAAS

Niezawodność działania została przetestowana na 160 przedseryjnych modelach na całym świecie w 2019 roku. Dzięki unikalnemu scenariuszowi testowemu.

Maksymalna niezawodność
od samego początku.

Nowy LEXION jest wciąż młody i może pochwalić się wspaniałymi doświadczeniami w terenie. Jeszcze nigdy wcześniej nowy kombajn CLAAS nie był tak intensywnie testowany w każdym szczególe na skalę międzynarodową. Nowy LEXION od samego początku zapewnia niezawodność działania, dostępność i oszczędność. Opierają się one na kilku filarach:

 • Przetestowane bezpieczeństwo: 160 modeli przedseryjnych przetestowano na całym świecie w najróżniejszych warunkach.
 • Zoptymalizowana koncepcja napędu: bezpośrednie przenoszenie mocy, hydraulicznie sterowane suche sprzęgła, znormalizowane napinacze pasów.
 • Automatyczna zdalna diagnostyka i planowanie konserwacji: zdalny serwis wykrywa usterki i na życzenie automatycznie przesyła wszystkie informacje do partnera serwisowego
 • Najlepszy serwis: sieć serwisowa CLAAS zdobywa najwyższe noty w ocenach klientów.
Dowiedz się więcej
Klaus Schäfer,
Trener Sprzedaży CLAAS
Niezawodnośc działania nowego LEXION opiera się na unikalnym, globalnym scenariuszu testowym.

"W niedzielne popołudnia lubię
mieć spokój. W kabinie LEXION."

Jannes Lange, Usługodawca Heidebrecht

Nowy LEXION rewolucjonizuje kabinę operatora i wynosi komfort na zupełnie nowy poziom. Możesz to nazwać luksusem.

Wymarzony kokpit
dla pilotów żniw.

Nowe funkcje LEXION zapewniają operatorowi maksimum indywidualnego wsparcia. Maszyna ułatwia pracę w polu i automatycznie steruje wieloma funkcjami. Dzięki temu zawsze może pracować z optymalną wydajnością, a operator po długim dniu pracy wysiada z kabiny wypoczęty.

 • Swoboda ruchów w kabinie znacznie wzrosła, operator ma dobrą widoczność, także na zbiornik ziarna.
 • Prosta obsługa, jak w smartfonie, dzięki terminalowi CEBIS z ekranem dotykowym.
 • Znacznie bardziej cichy i przyjemny odgłos pracy maszyny dzięki zmniejszonej prędkości obrotowej silnika i lepszej izolacji akustycznej.
 • Szybka zmiana roślin zaledwie kilkoma prostymi ruchami.
Dowiedz się więcej
Jannes Lange,
Usługodawca Heidebrecht
Dużo miejsca w kabinie, nowy terminal CEBIS z ekranem dotykowym i podłokietnik ze zintegrowanym przełącznikiem do najważniejszych funkcji.

"LEXION jest swego rodzaju
lokatą kapitału."

Marcus Thiel, Szef Used Machine Business Middle Europe

Nowy LEXION to gwarancja stabilności wartości. Oprócz bezpieczeństwa operacyjnego i wydajności, to przede wszystkim wysoka wartość przy odsprzedaży gwarantuje, że Twój LEXION po prostu się opłaca.

Odsprzedaż sprawia radość.

Nowy LEXION to również uzasadniona inwestycja. Oprócz wysokiej wydajności, niskiego zużycia oraz niskich kosztów konserwacji i napraw, to właśnie wartość odsprzedaży jest szczególnym argumentem przemawiającym za inwestycją w kombajn zbożowy CLAAS. Niższe odpisy amortyzacyjne wskutek wysokiej pozostałej wartości zapewniają lepszy wynik z kampanii żniwnej.

 • Na arenie międzynarodowej LEXION jest od lat jedną z najbardziej poszukiwanych serii kombajnów.
 • W porównaniu do innych modeli, kombajny CLAAS wykazują niewielką utratę wartości w skali roku
 • FIRST CLAAS USED Center wspierają Dealerów CLAAS w sprzedaży używanych kombajnów LEXION.
 • Zaawansowana technologia, stabilna koncepcja bazowa i ciągły dalszy rozwój sprawiają, że używany LEXION jest interesującym wyborem w ramach "drugiego życia maszyny".
Dowiedz się więcej
Marcus Thiel,
Szef Used Machine Business Middle Europe
Klasyfikacje FIRST CLAAS USED zapewniają maksymalną przejrzystość. Dzięki jednolitym standardom, szczegółowym kontrolom i doświadczonym technikom, każdy używany LEXION spełnia najwyższe wymagania.

Coraz lepszy. LEXION.

Po polach innowacji jeżdżą maszyny LEXION. Krótka historia innowatora wśród kombajnów.

1996: Nowa era
Pierwszy LEXION łączy system omłotu z rewolucyjnym systemem separacji resztek ziarna ROTO PLUS. Zintegrowany komputer pokładowy CEBIS odciąża kierowcę. Nowe systemy sterowania LASER PILOT i GPS PILOT stanowią skok w rozwoju w zakresie sterowania kombajnem.

2003: Klasa sama w sobie
CLAAS przedstawia całkowicie zmienioną serię LEXION 500. Obszary separacji rotorów są regulowane elektrycznie. Nowością jest także możliwość nagłego zatrzymania pracujących przyrządów oraz tak zwany GRAINMETER, który na wyświetlaczu ekranu CEBIS pokazuje objętość i skład zgonin.

2005: Największy
Wraz z LEXION 600 CLAAS przedstawia topowy model, którego wielkość i wydajność były jak dotąd wyjątkowe. Najmocniejszy na świecie kombajn zbożowy zbiera w dobrych warunkach od 60 do 70 ton pszenicy na godzinę.

2011: Nowy TERRA TRAC
Dzięki serii 700 CLAAS broni swojej wiodącej pozycji w kombajnach zbożowych. Dzięki nowemu podwoziu gąsienicowemu TERRA TRAC LEXION 770 osiąga na drodze prędkość 40 km/h, co czyni go najszybszym kombajnem na świecie.

2013: Kolejna lepsza generacja
Nowy LEXION 780 oferuje niespotykane maksimum funkcji, mocy, wytrzymałości, różnorodności i komfortu. Światowa innowacja CEMOS AUTOMATIC sprawia, że LEXION jest pierwszym kombajnem, który zbiera żniwa w pełni automatycznie. DYNAMIC COOLING zapewnia dynamiczne chłodzenie.

2020: Prawdziwa rewolucja zaczynają się w sercu
Każda rewolucja zaczyna się od wizji, którą nosimy w sercu. Nowy LEXION został praktycznie stworzony od nowa i w pełni dopasowany do Twoich potrzeb. Wyznacza nowe standardy wśród kombajnów - bardziej inteligentne i wydajne niż kiedykolwiek wcześniej.

Skontaktuj się z autoryzowanym dealerem CLAAS,
który udzieli Ci szczegółowych informacji o nowym LEXION.